Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Siłowy trening funkcjonalny w warunkach domowych!

2020-12-20
Siłowy trening funkcjonalny w warunkach domowych!

Jaka jest przewaga treningu funkcjonalnego nad standardowym „przerzucaniem” kilogramów? Przede wszystkim, poza zmienianiem struktury mięśni powierzchownych, wzmacniamy mięśnie głębokie, które w opinii wielu fachowców są najważniejsze w naszym ciele. Mięśnie głębokie, zwane także posturalnymi, stanowią trzon aparatu mięśniowego w ciele człowieka. Główne ich funkcje to:

 

- stabilizacja sylwetki

 

- wpływ na prawidłową postawę ciała

 

- ochrona narządów wewnętrznych

 

- zapobieganie urazom

 

- wspomaganie pracy mięśni powierzchownych

 

- eliminowanie bóli stawowych

 

Podstawą treningu domowego jest praca z obciążeniem własnego ciała przy pomocy kilku niezbędnych urządzeń, które wprowadzą naszą formę na wyższy poziom. Co więcej, często urządzenia te możemy spakować do walizki, a trening wykonać prawie w każdym miejscu.

 

W co warto się wyposażyć, aby zaplanować profesjonalną i skuteczną jednostkę treningową:

 

1.     Pasy typu TRX – zajmują naprawdę niewiele miejsca, można zainstalować je na drzwiach w mieszkaniu, z powodzeniem można globalnie ćwiczyć wszystkie partie mięśniowe

 

2.     Piłka Gimnastyczna – ćwiczenia równoważne z wykorzystaniem piłki zaspokoją potrzeby zarówno początkujących amatorów jak i zaawansowanych sportowców.

 

3.     Gumowe taśmy oporowe – pomogą zwiększyć obciążenie danego ćwiczenia. Dzięki zróżnicowanej rozciągliwości można dopasować je do swoich możliwości.

 

4.     Uchwyty do pompek – niezastąpione wyposażenie każdego mężczyzny, chcącego poprawić motorykę mięśni klatki piersiowej

 

5.     Step – świetnie sprawdzi się jako stopień przy ćwiczeniach na dolne partie mięśni, można wykorzystać go jako ławkę do ćwiczeń, a kobiety z powodzeniem mogą zaplanować sesję aerobiku.

 

Jeśli nie lubisz chodzić na siłownie, posiadanie powyższych urządzeń pozwoli Tobie lub Twojemu trenerowi stworzyć w pełni kompleksowy plan treningowy. To także niezbędne wyposażenie do treningu uzupełniającego (o którym często zapominamy), dla osób uprawiających inne dyscypliny sportowe. Niewątpliwą zaletą jest również możliwość zapoznawania i zachęcania do aktywności nasze dzieci, które bardzo chętnie korzystają z urządzeń, które przy odrobinie pomysłowości rodziców, stają się elementami ciekawej zabawy.

 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2020
pixel