Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Treningi biegowe

Razem ze współpracującymi z nami trenerami, tworzymy i zbieramy w jednym miejscu najbardziej użyteczne artykuły o tematyce biegowej: przygotowanie, najlepszy sprzęt i inne porady dotyczące treningu biegowego. 

Pierwsze biegowe kroki - jak zacząć trenować bieganie?
Bieganie to niewątpliwie naturalna, zdrowa i przynosząca wiele korzyści forma ruchu. Wiele osób jest zdania, że tylko poprzez postęp technologiczny i ludzkie lenistwo, porzuciliśmy bieganie jako codzienny sposób poruszania się. Do dzisiaj jednak istnieją społeczności, które bieganie mają we krwi. Tak, Indianie z plemienia Tarahumara do dziś stosują metodę „polowania uporczywego” polegającego na ściganiu zwierzyny, aż do jej wyczerpania. Oczywiście należą oni do najbardziej wytrzymałych ludzi na świecie, wygrywając wiele biegów na dystansach powyżej 100km.
Czytaj więcej
Czy można biegać przy niskich temperaturach?
Organizm każdego biegacza to świetna maszyna, która za wszelką cenę chce utrzymać stałą temperaturę ciała. Ale czy jest to możliwe w temperaturze poniżej zera, w warunkach wysiłku fizycznego? Ulubiona odpowiedź specjalistów w tej dziedzinie brzmi: „to zależy” :) Niskie temperatury wywołują reakcję obronną organizmu, aby przeciwdziałać wychłodzeniu, dlatego do biegania w takich warunkach powinniśmy się odpowiednio przygotować.
Czytaj więcej
pixel